Popis oblasti Marsa Alam

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na východním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí kromě výstavby nových hotelů pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001.

Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a převládá názor, že během několika let se tato nádherná oblast, kde moře přímo sousedí s pouští, stane stejně navštěvovanou destinací jako tolik oblíbená Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Vzhledem k tomu, že je zde turistický ruch teprve v začátcích a donedávna zde jezdili jen nadšení potapěči se stanem, můžete si zde užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jenž lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.

Cataract  Díky svým příjemným teplotám vzduchu jakož i teplotám moře (průměrná teplota během roku je 22°C – 40°C) je Marsa Alam více než vhodnou destinací k celoroční návštěvě. V Marsa Alam nenajdete žádné turistické centrum města, jako je například

Hurghada, ale můžete se vydat třeba do městečka El Quiser, kde život stále plyne v poklidu a kde si můžete v některé z místních kaváren, které mají své stolky a židličky rozmístěny přímo na pláži, vychutnat ten nádherný pocit uvolnění a odpoutání se od hektických dní dnešní doby. I samotná vesnička Marsa Alam si stále zachovává svůj vesnický rytmus života, který zde můžete cítit téměř na každém kroku.

  Kontrastem k tomuto poklidu je uměle vybudované městečko Port Ghalib s přístavem pro výletní lodě a lodě potápěčů, promenádou s několika kavárnami a restauracemi, pláží a v neposlední řadě i několika hotely. Celá oblast Port Ghalib se neustále buduje a rozšiřuje svoje služby. V současné době zde vzniká plně vybavené konferenční centrum, ohromné sportovnízázemí a také nákupní zóna. V oblasti Marsa Alam jsou pláže písčité se vstupem do moře přes korálové podloží, či přes kamenitý pás. I když je u některých hotelů část pláže upravena k pohodlnějšímu vstupu, doporučujeme pro Vaše pohodlí obuv do vody.

  Oblast Marsa Alam se nachází na samém jihu Egypta na pobřeží Rudého moře. Vzdálena je asi 790 kilometrů od Káhiry a asi 300 kilometrů od Hurghady. Marsa Alam je menší staré rybářské městečko oblíbené především pro potápění, surfování a rybaření. Díky tomu, že zde bylo v roce 2001 vybudované mezinárodní letiště stává se Marsa Alam poslední dobou stále populárnější i pro turisty. Marsa Alam je tak jedním z nejrychleji rostoucích turistických resortů v Egyptě. Hodně lidí, turistů i Egypťanů věří, že se z ní brzy stane stejně populární a navštěvovaná destinace, jako je například Sharm El Sheikh.

  Samotné centrum města je opravdu malé a nacházejí se zde jen čtyři malé supermarkety, tři kavárny, benzinová pumpa a autobusová zastávka. V okolí je pak několik hotelových resortů a další stále přibývají. Tím hlavním lákadlem pro turisty je ale překrásná panenská příroda, křišťálově čisté moře a nádherné korálové útesy, které lemují celé pobřeží.

  Pokud máte rádi historii a jste příznivci staroegyptské kultury máte z této oblasti ideální polohu pro návštěvu Asuánu a jižních chrámů Egypta, jako jsou Philae, Abu Simbel nebo Edfu, kam je to z Marsa Alam nejblíže.

Z dalších zajímavých míst se v okolí nachází např. Národní park Wadi Gimal, přístavní městečko Port Ghalib, různá archeologická naleziště nebo třeba Kleopatřiny doly, kde se v minulosti těžily drahokamy a zlato.

Teploty vzduchu a vody v jednotlivých měsících

 Měsíc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Vzduch ˚C 20 22 23 26 30 33 35 40 35 32 25 22
Voda ˚C 22 21 22 23 25 27 28 29 28 27 25 24

MoloRudé moře

Laguny, korálové útesy a krásné pláže. Horké slunce, které svítí po celý rok. Egyptské pobřeží Rudého moře se táhne v délce přes 1 000 km od severní špičky Suezského průplavu až po súdánskou hranici na jihu, paralelně s údolím Nilu, který protéká ve vzdálenosti 140 km. Jsou to stovky kilometrů bílých písečných pláží, skalnatých zátok, palmových hájů a načervenalých svahů hor.

DOPORUČENÍ: Vzhledem k mořskému dnu, které je bohaté na korály, doporučuji boty do vody. U některých hotelů je vstup do moře po molu a následně po žebříku. Molo může být i několik desítek metrů dlouhé jako třeba u hotelu Tulip kde je přibližně 670 metrů dlouhé molo, ale zase díky tomu se můžete jít hned potápět na volné moře.Molo1